• Wycieczka do Lipiec Reymontowskich

• 14.05.2024
        • 10 maja 2024 r. w ramach obchodów 157. rocznicy urodzin Patrona szkoły - Władysława Stanisława Reymonta - udaliśmy się do Lipiec. Podziwialiśmy eksponaty zgromadzone w Muzeum Regionalnym, Muzeum Czynu Zbrojnego, Muzeum Kolejnictwa i Galerii Staroci. Odwiedziliśmy również "siostrzaną" szkołę.

• Festiwal Teatrów Dziecięcych

• 09.05.2024
        • Jak co roku dzieci z naszego oddziału przedszkolnego wzięły udział w Festiwalu Teatrów Dziecięcych zorganizowanym przez Gminne Przedszkole w Rogowie. Natalia, Antoni, Nadia i Maria zaprezentowali inscenizację wiersza Jana Brzechwy "Żaba". Gratulujemy udanego występu!

• "Gra o Konstytucję"

• 09.05.2024
        • W ramach obchodów rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja została zorgnizowana dla uczniów klas V - VIII gra terenowa, a klasy II i III wykonały plakat. Wszyscy dobrze się bawili, zdobywając nowe wiadomości z historii Polski.

• Obchody Dnia Ziemi

• 07.05.2024
        • Wszyscy uczniowie naszej szkoły oraz dzieci z oddziału przedszkolnego wykazali się wielką ekologiczną kreatywnością: powstały niesamowite przedmioty ze zużytych opakowań, niezwykle pouczające plakaty, lapbooki oraz odbył się pełen emocji pokaz mody ekologicznej.

Oto zadania, z którymi musieliśmy się zmierzyć:

1. Indywidualne prace plastyczne na temat:

„Człowiek i przyroda – wrogowie czy przyjaciele?”

1. Oddział przedszkolny oraz klasy II i III:

„Drugie życie odpadów” – wykorzystanie papierowych opakowań, puszek, plastikowych butelek

„Człowiek i przyroda” – rysunki, plakaty A4.

1. Klasy V i VI - „Człowiek i przyroda” – wydzieranka, wyklejanka (ryż, makaron, kasza, farby, kredki).

2. Klasy VII i VIII - „Człowiek i przyroda” – mapa myśli
            (Jak jest? Dlaczego tak jest? Jak powinno być?).

Ekologiczna moda – jedna osoba z klasy.

• AKCJA ŻONKILE

• 24.04.2024
        • 19 kwietnia dołączyliśmy do dwunastej edycji akcji społeczno-edukacyjnej Żonkile. Wykonaliśmy   żonkile na znak, że łączy nas pamięć o bohaterkach i bohaterach powstania w getcie warszawskim.  Żonkile są wyrazem naszej pamięci o tych, którzy w beznadziejnej sytuacji walczyli o człowieczeństwo.

• 14.04.2024
        • Wyzwolona dziecięca (i nie tylko) kreatywność nie ma granic :) Zobaczcie sami, w czym można nosić podręczniki, zeszyty i wszelkie przybory do szkoły.

• Kabaret "Horrorek"

• 14.04.2024
        • Z ogromną przyjemnością obejrzeliśmy występ Teatrzyku "Horrorek" w wykonaniu uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Rogowie. Wielkie brawa! Dziękujemy za zaproszenie.

• Przedstawienie profilaktyczne

• 14.04.2024
        • "I śmiech niekiedy może być nauką" - ta ponadczasowa prawda przemówiła do nas podczas oglądania przedstawienia profilaktycznego pt. "Gang Śmieciaków" w wykonaniu aktorów z Torunia.

• Imieniny kwietnia

• 14.04.2024
        • Kończy nam się repertuar kolorów na imieniny miesiąca. W kwietniu "użyliśmy" ostatnich dwóch: czarnego i różowego.

• Dzień Świadomości Autyzmu

• 08.04.2024
        • 3 kwietnia 2024 obchodziliśmy Dzień Świadomości Autyzmu. Ubrani na niebiesko wysłuchaliśmy prelekcji pani Jolanty Kacprzak, na temat tego, jak odbiera  świat człowiek z autyzmem. Dziękujemy za wiele cennych informacji, które pomogą nam być bardziej uważnymi i tolerancyjnymi.

• Nagrodzona

• 08.04.2024
        • Duże wyróżnienie spotkało jedną z naszych najmłodszych uczennic z oddziału przedszkolnego - Julię Kostrzewę. Jej praca została zauważona i doceniona w finale wojewódzkim Ogólnopolskiego Strażackiego Konkursu Plastycznego. Gratulujemy!

• Wręczenie nagród

• 08.04.2024
        • W naszej szkole jest organizowanych wiele konkursów, w których można zdobyć wartościowe nagrody, a nawet sam udział też jest doceniany. Ogromne gratulacje dla uczennicy klasy VI - Nadii Kotyny, która zdobyła pierwsze miejsca w konkursie recytatorskim "Wiersze z uśmiechem" oraz w konkursie frazeologicznym. Natomiast klasy III i V zajęły ex aequo pierwsze miejsce w konkursie na najładniej udekorowaną klasę.