• ŻYCZENIA

• 21.12.2022
        • Świąt białych, pachnących choinką, skrzypiących śniegiem pod butami, spędzonych w ciepłej, rodzinnej atmosferze, pełnych niespodziewanych prezentów. Świąt dających radość i odpoczynek, oraz nadzieję na Nowy Rok, żeby był jeszcze lepszy niż ten, który właśnie przemija.

Wszystkiego co najlepsze w Święta Bożego Narodzenia oraz w Nowym Roku życzą:
          Dyrekcja, Pracownicy oraz Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Wł. St. Reymonta w Przyłęku Dużym

• Molekularium

• 18.12.2022
        • W naszej szkole wiele się dzieje. Dziś (16.12.2022) oglądaliśmy seans o historii Ziemi w Molekularium. To było naprawdę ciekawe!

• Zajęcia w "Muzycznym mollu"

• 18.12.2022
        • Uczniowie kl. I i II byli na zajęciach w Koluszkach w Centrum Inicjatyw Artystycznych "Muzyczny moll". Zajęcia prowadzone przez p. Anettę Borowiecką i p. Roksanę Borowiecką dostarczyły dzieciom wielu niezapomnianych wrażeń - odbyły się ćwiczenia wokalne, ruchowe, muzyczne. Możliwość gry na różnych instrumentach była być może dla niektórych pierwszym i jedynym tego typu doświadczeniem, a dla innych iskrą, która zapali chęci do rozwijania zainteresowań i talentów. "Muzyczny moll" to nie tylko pracownia szlifowania talentów, ale także miejsce zabaw. Chętnie wrócimy tu jeszcze.

• Warsztaty ceramiczne c.d.

• 15.12.2022
        • Dziś (13.12.2022) malowaliśmy specjalnymi farbami nasze wytwory z gliny, które zrobiliśmy tydzień temu. Zostaną one ponownie wypalone  i wrócą do nas za tydzień.

• Kondolencje

• 15.12.2022
        • Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci śp. Leny Reczulskiej - dziewczynki uczęszczającej do oddziału przedszkolnego w naszej szkole. Pogrzeb odbędzie się w sobotę 17.12.2022 r. o godz. 13:30 w Rogowie. Składamy wyrazy współczucia Rodzinie.

• Spotkanie z pisarką

• 09.12.2022
        • Uczniowie kl. I i II wzięli udział w warsztatach "Czytanie jest super" prowadzonych przez pisarkę p. Żanetę Karwat.

• 09.12.2022
        • Jak co roku odwiedził nas Mikołaj z workiem pełnym prezentów. O nikim nie zapomniał.

• Warsztaty ceramiczne

• 09.12.2022
        • 6 grudnia 2022 r. odbyły się warsztaty ceramiczne prowadzone przez panią Justynę Szymańską. Podczas zajęć "oswajaliśmy się" z gliną i tworzyliśmy różne przedmioty, które po wypaleniu w specjalnym piecu, powrócą do nas, żebyśmy mogli je pomalować.

• 01.12.2022
        • 30 listopada 2022 r. przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego uczestniczyli w wyjeździe do Warszawy, którego głównym celem była wizyta na Powązkach na grobie Patrona szkoły z okazji zbliżającej się 98. rocznicy jego śmierci. Zostały złożone kwiaty i zapalone znicze. Cześć Reymontowi złożyły również członkinie Koła Gospodyń Wiejskich w Przyłęku Dużym. Wysłuchano także wzruszajacego artykułu o ostatnich chwilach życia Reymonta, jego śmierci i pogrzebie.Następnie z wysokości 30. piętra Pałacu Kultury i Nauki podziwiano widoki Warszawy. Krótka wizyta na Starym Mieście wpisanym na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO i zwiedzanie Zamku Królewskiego były nie lada gratką. Wieczorna wizyta w parku świateł w Wilanowie wywarła na uczestnikach duże wrażenie. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.