• ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE

• 21.12.2023
        • Świąt błogosławionych, prawdziwie świątecznych - ciepłych w sercu, zimnychna zewnątrz, wypełnionych radością i miłością, niosących spokój i odpoczynek. Nowego Roku spełniającego wszelkie marzenia, pełnego optymizmu, pokoju, wiary, szczęścia i powodzenia życzą:

Dyrektor, Rada Pedagogiczna i Uczniowie Szkoły Podstawowej im Wł. St. Reymonta w Przyłęku Dużym

• CO SŁYCHAĆ W KLASIE 2?-WARSZTATY ŚWIĄTECZNE

• 19.12.2023
        • Przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia coraz bliżej, więc nie mogło zabrąknąć świątecznych warsztatów w naszej szkole. Uczniowie klasy 2 zaprosili rodziców oraz dzieci ze świetlicy szkolnej do wspólnego wykonania pięknych stroików świątecznych.

• SPOTKANIE Z FARMACEUTKĄ I WIEWIÓRKĄ DOZIĄ

• 15.12.2023
        •

15 grudnia dzieci z oddzialu przedszkolnego oraz uczniów klasy 2 i 3 odwiedziła Pani Agnieszka - farmaceutka z Apteki DOZ, wraz z wiewiórką Dozią. Pani Agnieszka opowiedziała na czym polega pracy farmaceuty i przygotowała z dziećmi maść. Na zakończenie wszyscy otrzymali upominki.

• WARSZTATY PROFILAKTYCZNE

• 12.12.2023
        • Realizując zadania planu wychowawczo-profilaktycznego zorganizowaliśmy warsztaty dla uczniów. Tematyka została wybrana przez samych uczniów i dotyczyła:

• kl.0-Uzależnienie od Internetu, telefonu komórkowego, gier komputerowych
          • kl. II-III- Integracja- jak budować dobre relacje z rówieśnikami
          • kl. V-VI-Uzależnienie od Internetu, telefonu komórkowego, gier komputerowych
                          i portali społecznościowych

Integracja- jak budować dobre relacje z rówieśnikami
          • Kl. VII-VIII- Stres –umiejętność radzenia sobie z trudnymi emocjami
                               Techniki aktywnej nauki-wiemy jak się uczyć

Zajęcia  prowadzone były przez trenera Polskiego Centrum Profilaktyki z Krakowa-p. Joannę Konieczną Krzyżaniak i finansowane dzięki Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Rogowie.

Tematyka warsztatów była zgodna z zalecaniami Ministerstwa Edukacji i Nauki na rok szkolny 2023/2024 oraz
          z „Gminnym programem profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych oraz przeciwdziałania narkomanii Gminy Rogów na lata 2022-2025”.

• 11.12.2023
        • Tegoroczny wyjazd do Warszawy był pełen atrakcji. Na Powązkach złożyliśmy kwiaty i zapaliliśmy znicz na grobie Patrona szkoły w rocznicę jego śmierci. Spacerując po Krakowskim Przedmieściu, weszliśmy do kościoła św. Krzyża, w którym znajduje się serce Reymonta i widzieliśmy pomnik Mikołaja Kopernika, o którym niektórzy z nas czytali w książce "Kamienie na szaniec". Na Placu Piłsudskiego widzieliśmy zmianę warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Na Starym Mieście podziwialiśmy urokliwe kamienice i pomnik Syrenki. W Muzeum Powstania Warszawskiego widzieliśmy okrucieństwo wojny. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

• Najmilsi

• 07.12.2023
        • A oto najsympatyczniejsi i najżyczliwsi uczniowie:
          Jakub Sobczyk - kl. II
          Jagoda Supera - kl. III
          Kacper Karalus - kl. V
          Nadia Kotyna - kl. VI
          Julia Olszyńska - kl. VII
          Katarzyna Janczak - kl. VIII

• Mikołajki 2023

• 07.12.2023
        • Mali i duzi uczcili dzisiaj imieniny Mikołaja - świętego, który słynął z dobroczynności. Mikołaj we własnej osobie zaszczycił nas swoją obecnością. Były prezenty, poczęstunki, wspólne zdjęcia i serdeczności. Na szkolnym korytarzu stanęła piękna choinka udekorowana ozdobami wykonanymi przez uczniów. Zawisły na niej także dwa anioły, które otrzymaliśmy od dzieci z domu dziecka w Strobowie. Wszędzie unosi się jeszcze zapach niedawno robionych pierników. Czuć, że zbliżają się Święta Bożego Narodzenia.

• Z wizytą w domu dziecka w Strobowie

• 07.12.2023
        • Dzień wolontariusza spędziliśmy pracowicie. Zbierane przez miesiąc słodycze spakowaliśmy i zawieźliśmy do domu dziecka w Strobowie, w którym mieszka 29 dzieci. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w akcję i przyczynili się do uszczęśliwienia rówieśników. Więcej radości jest w dawaniu niż w braniu.

• SPOTKANIE RODZICÓW Z PRACOWNIKIEM PSSE W BRZEZINACH

• 07.12.2023
        • W związku z realizacją programu" Trzymaj formę" nasi Rodzice mieli okazję spotkać się z p. Agnieszką Kubiak - pracownikiem PSSE w Brzezinach, która wygłosiła prelekcję na temat zdrowego odżywiania dzieci.

• WRÓŻBY ANDRZEJKOWE

• 03.12.2023
        • Piątek w naszej szkole przebiegał  pod hasłem wróżb i zabaw andrzejkowych, a to dzięki Samorządowi Uczniowskiemu. Każdy uczestnik andrzejkowych szaleństw
z niecierpliwością przekłuwał papierowe serce, aby odczytać imię swojej sympatii, losował magiczne bileciki z nazwami zawodów przyszłości, szukał swojej szczęśliwej liczby, poznawał znaczenie swojego ulubionego koloru. Katalog wróżb był obszerny i bogaty, a każdy pragnął wywróżyć sobie coś wyjątkowego.

Według dawnych wierzeń, noc świętego Andrzeja miała moc magiczną, pozwalającą zerknąć przez ramię w przyszłość. Dzisiaj Andrzejki to przede wszystkim zabawa. Mało kto wierzy w moc wróżb, które współcześnie przybrały formę dodatku do tanecznych zabaw. Są jednak tacy, dla których andrzejkowe wróżby to przede wszystkim tradycja. Zabawy i wróżby andrzejkowe odbywają się niemal w całej Europie. Jedna z legend głosi, że zapoczątkowały je praktyki stosowane w starożytnej Grecji. Dzień ten przypada na końcu lub na początku roku liturgicznego. Andrzejki są specjalną okazją do zorganizowania ostatnich hucznych zabaw przed rozpoczynającym się adwentem.