• EGZAMINY ÓSMOKLASISTY

• 24.05.2022
        • Drodzy Uczniowie klasy 8!

Przed Wami niezwykle ważny moment – egzamin ósmoklasisty. Sprawdzi on zdobytą wiedzę i umiejętności opanowane przez Was w czasie nauki w Szkole Podstawowej. Życzymy Wam spokoju, optymizmu i szczęścia podczas egzaminu oraz tego, abyście mądrze wykorzystali zdobytą wiedzę i umiejętności. Wierzymy, że wyniki, które uzyskacie na egzaminie będą odpowiadały Waszym oczekiwaniom i otworzą możliwości realizacji dalszych planów edukacyjnych. Powodzenia!

• Poznajemy Polskę

• 20.05.2022
        • Dzięki projektowi Ministerstwa Edukacji i Nauki "Poznaj Polskę!" i wsparciu finansowemu Stowarzyszenia Przyjaciół Szkoły "A Teraz My" byliśmy na wycieczce historyczno - krajoznawczej. Spacerowaliśmy po Wielkopolskim Parku Etnograficznym w Dziekanowicach, odwiedziliśmy miejsce chrztu Polski na Ostrowie Lednickim, widzieliśmy Drzwi Gnieźnieńskie i poznaliśmy postać świętego Wojciecha oraz zobaczyliśmy, jak żyli nasi praprapraprzodkowie w Biskupinie.Wspaniały przewodnik ze Szlaku Piastowskiego w przystępny i rzeczowy sposób przybliżył nam zagadnienia, które znaliśmy z lekcji historii.

• PRÓBNA EWAKUACJA

• 20.05.2022
        • W ramach ćwiczeń przeciwpożarowych braliśmy udział w ewakuacji szkoły.Towarzyszyli nam strażacy z Komendy Powiatowej PSP w Brzezinach oraz druhowie z OSP w Przyłęku Dużym. Po zakończeniu ćwiczeń dzieci miały okazję poznać walory taktyczne pojazdu ratowniczo-gaśniczego pożarniczego oraz brać udział w pokazach ratownictwa. serdecznie dziękujemy strażakom za pomoc w ćwiczeniach.

• WŁADYSŁAW STANISŁAW REYMONT I LIPCE REYMONTOWSKIE

• 20.05.2022
        • 16 maja naszą szkołę odwiedziła pani Danuta Łaska- polonistyka ze Szkoły Podstawowej w Lipcach Reymontowskich i wielka miłośniczka Wł. St. Reymonta. Wygłosiła prelekcję o Patronie naszej szkoły i pokazała książki z jego dorobku. Ogromna wiedza, którą posiada pani danuta Łaska od wielu lat wzbudza podziw dzieci i dorosłych. Bardzo dziekujemy za wizytę i zapraszamy ponownie!

• PRZEGLĄD TEATRALNY

• 17.05.2022
        • 17 maja w Gminnym Przedszkolu w Rogowie odbył się  Przegląd Teatralny. Naszą szkołę reprezentowali:Basia, Igor, Kuba i Norbert z oddziału przedszkolnego z przedstawieniem "Pan kotek był chory".Gratulujemy wszystkim małym aktorom i dziękujemy za wspaniałą zabawę i nagrody.

• SPOTKANIE Z ALPAKAMI

• 09.05.2022
        • Alpakoterapia jest jedną z dziedzin zooterapii, czyli terapii z udziałem zwierząt. Z roku na rok cieszy się ona w Polsce coraz większą popularnością. Co takiego mają w sobie te zwierzęta, że podbijają ludzkie serca i jakie korzyści dla zdrowia niesie kontakt z alpakami?

Mówi się o nich „żywe maskotki”, lubią towarzystwo i wszędzie gdzie się pojawią wzbudzają zainteresowanie. Kontakt z nimi ma pozytywny wpływ na zdrowie i samopoczucie, który poprzez wydzielanie endorfin uspokaja i rozluźnia. Te szczególne zwierzęta potrafią pozytywnie oddziaływać na stan zdrowia psychicznego i fizycznego.

Alpaki to zwierzęta o bardzo łagodnym usposobieniu, delikatne i zupełnie pozbawione agresji. Szybko zaprzyjaźniają się zarówno z człowiekiem, jak i innymi zwierzętami. Pozytywnie nastawione do dzieci, lubią być głaskane i przytulane. Dzięki dużej inteligencji, szybko uczą się nowych rzeczy, takich jak chodzenie na smyczy czy jedzenie z ręki.
          Mieliśmy okazję poznać te niesamowite zwierzęta. Naprawdę są wspaniałe.Każdy z chętnych uczniów mógł uwiecznić na zdjęciu spotkanie z alpakami.

• "EGZAMINY" KLASY TRZECIEJ

• 06.05.2022
        • Trzecioklasiści zdawali w tym tygodniu swój pierwszy egzamin. 5 i 6 maja uczniowie pisali Test Umiejętności Trzecioklasisty z Nową Erą z edukacji polonistycznej i matematycznej. Trzymamy za nich kciuki!

• Dzień Flagi RP i Święto Konstytucji 3 maja

• 09.05.2022
        • Dnia 4go maja odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji świąt majowych: Święta Pracy, Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz 231 rocznicy uchwalenia konstytucji 3 maja. Po apelu klasy 4-8 wzięły udział w grze terenowej "Gra o konstytucję".

• DZIEŃ BEZ PLECAKA

• 04.05.2022
        • Z inicjatywy Samorządu Szkolnego zorganizowaliśmy "Dzień bez plecaka".Podziwiamy kreatywność naszych uczniów.