• Pokazy chemiczno - fizyczne

• 26.04.2023
        • Świat wokół nas jest pełen zadziwiających zjawisk. Dzięki popularyzatorom nauki z grupy "Zaelektryzowani" poznaliśmy dziś kilka faktów z dziedziny fizyki i chemii. Było wybuchowo! Dziękujemy!

• #SprzątamyDlaPolski

• 21.04.2023
        • Po raz kolejny braliśmy udział w akcji #SprzątamyDlaPolski. Uczniowie wraz z nauczycielami porządkowali najbliższy teren- oddział przedszkolny i klasy młodsze- otoczenie szkoły, starsi uczniowie- teren przy drogach do lasu. Jak za każdym razem zebraliśmy dużo śmieci.Bierzcie z nas przykład!   A po pracy było ognisko i kiełbaski!

• #SprzątamyDlaPolski

• 19.04.2023
        • Zapraszamy do udziału w 5. edycji akcji #SprzątamyDlaPolski!

21 kwietnia 2023 roku w całej Polsce odbędzie się akcja sprzątania lasów i pobliskich terenów zielonych.

Pamiętajmy, że troska o klimat i środowisko jest jednym z elementów współczesnego patriotyzmu .

Bierzemy udział w akcji od pierwszej edycji. Dołącz do nas!

• WIOSENNY TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO.

• 17.04.2023
        • W dniach 21 marca i 03 kwietnia 2023 r. odbył się w naszej szkole "Wiosenny turniej tenisa stołowego." Turniej odbył się w dwóch kategoriach:dziewcząt i chłopców. Celem turnieju była popularyzacja tenisa stołowego wśród uczniów, integracja oraz aktywne spędzanie czasu wolnego.W turnieju wzięło udział 20 uczniów. Rozgrywki przebiegały w miłej i radosnej armosferze. Uczniowie prezentowali sportową postawę fair play. Wyniki przedstawiają się następująco:

W kategorii dziewcząt:

I miejsce- Julia Olszyńska kl.6

II miejsce- Maja Stępniarek- kl. 8

III miejsce- Nadia Kotyna- kl.5

W kategorii chłopców:

I miejsce-Tomasz Filipczak kl.8

II miejce- Hubert Dałkowski- kl.8

III miejsce- Igor Domin kl.6

Gratulacje dla zwycięzców i wszystkich uczestników!

• WARSZTATY PROFILAKTYCZNE

• 17.04.2023
        • Dzięki wsparciu GOPS w Rogowie uczniowie brali udział w warsztatach profilaktycznych. Tematyka zajęć została wybrana przez uczniów i wynika z ich potrzeb:

• kl. I-II-Przemoc werbalna- czyli o krzywdzącej sile słów
          • kl. IV-VI-Stres-umiejętność radzenia sobie z trudnymi emocjami.
          • Kl. VII-VIII- Motywacja-mam siłę do działania. Poczucie własnej wartości-wierzę, że potrafię.

Zajęcia odbyły się dn. 13.04.2023 r. i prowadzone były  przez psycholog
          p. Agnieszkę Arendarczyk  z Polskiego Centrum Profilaktyki  w Krakowie.

Tematyka warsztatów była zgodna z zalecaniami Ministerstwa Edukacji i Nauki na rok szkolny 2022/2023 oraz z „Gminnym programem profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych oraz przeciwdziałania narkomanii Gminy Rogów na lata 2022-2025”. Zajęcia miały na celu uświadomienie uczniom zagrożeń czyhających we współczesnym świecie, sposobów radzenia sobie w sytuacjach trudnych, budowania poczucia własnej wartości i motywacji.

• Wielkanoc w oddziale przedszkolnym

• 06.04.2023
        • Przedszkolaki poznają zwyczaje wielkanocne, symbole i tradycje związane z najważniejszymi świętami w roku. Wykonali wiele prac plastycznych, siali rzeżuchę i mieli zajęcia z babcią Jolą, która pomogła im przygotować koszyczki wielkanocne. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

• Żywa lekcja historii

• 06.04.2023
        • 5 kwietnia odwiedziła naszą szkołę Grupa Artystyczna "Rekonstrukto" z okolic Lublina, która zajmuje się propagowaniem historii eksperymentalnej. Przybliżają uczniom tradycje i obyczaje minionych wieków. Przygotowali dla nas żywą i wesołą lekcję na temat życia i kultury w średniowieczu. Mogliśmy poczuć na własnej skórze ciężar uzbrojenia, niewygodę dybów i odpowiedzialność dowódców, a przy tym wspaniale się bawiliśmy.

• Wycieczka do Łodzi

• 06.04.2023
        • 4 kwietnia 2023 uczniowie klas VI - VIII obejrzeli spektakl pt. "Pan Tadeusz" w Teatrze Małym i zgłębiali tajniki nauki w Experymentarium, a to wszystko na terenie Manufaktury. Warto tam zajrzeć nie tylko na zakupy.

• W WIELKANOCNYM KLIMACIE

• 03.04.2023
        • Tradycją naszej szkoły jest wykonywanie palemek wielkanocnych pod okiem członkiń Koła Gospodyń Wiejskich w Przyłęku Dużym. Dzięki współpracy, pod czujnym okiem Pani Ali i Pani Grażynki powstały piękne palmy wielkanocne.