13 listopada 2024 roku to dzień, w którym świętowano w wielu szkołach, a szczególnie w tych noszących imię Władysława Stanisława Reymonta. Tak działo się także w Szkole Podstawowej w Przyłęku Dużym.
Równo sto lat wcześniej autor „Chłopów” otrzymał za tę wybitną powieść literacką Nagrodę Nobla. To doniosłe wydarzenie uczczono apelem , podczas którego dziewczęta w pięknych wieńcach symbolizujących cztery pory roku przypomniały najważniejsze wydarzenia z życia Patrona Szkoły. Wiadomości podzielono tak, aby nawiązywały do tytułów kolejnych tomów dzieła Reymonta: Jesieni, Zimy , Wiosny i Lata. Tak więc najpierw opowiadano o wieku dojrzałym pisarza, o jesieni jego życia, potem o jego schyłku i przyznaniu najwyższego wyróżnienia w dziedzinie literatury; następnie wrócono do lat dzieciństwa i młodości, aby na koniec przedstawić czas, kiedy zdecydował o swoim losie i postanowił zostać pisarzem… Występy odbywały się przy dźwiękach „Czterech pór roku” Antonia Vivaldiego.
Uroczystości towarzyszyła wystawa kaligramów , czyli obrazów utworzonych ze słów lub jednego słowa, wykonanych przez uczniów metodą tradycyjną, odręcznie , oraz na komputerze. Ich bohaterem był oczywiście W.S. Reymont i koleje jego życia.