• 26.03.2024
        • W wiosennej scenerii i w pogodnym nastroju odbył się konkurs recytatorski pod hasłem "Wiersze z uśmiechem". Wystąpiło 6 dzieci z oddziału przedszkolnego, a w konkursie głównym zaprezentowało się 18 uczniów z klas V - VIII. Zmagania uczestników poprzedził występ pani Doroty Karlińskiej, która rozbawiła publiczność recytacją wiersza dla sepleniących pt. "Strasna zaba".

• ROZDANIE NAGRÓD W KONKURSIE PLASTYCZNYM

• 26.03.2024
        • 25 marca odbyło sie wręczenie nagród uczestnikom Ogólnopolskiego Strażackiego Konkursu Plastycznego. Miał on na celu zainteresowanie dzieci, młodzieży i osób dorosłych ochroną przeciwpożarową, działalnością straży pożarnych w tym działaniami ratowniczo - gaśniczymi, bezpieczeństwem, ekologią, tradycją i życiem środowisk strażackich oraz propagowanie pozytywnych postaw prospołecznych. Tematyka konkursu obejmowała udział straży pożarnych w akcjach ratowniczo - gaśniczych, działaniach związanych z przeciwdziałaniem, zwalczaniem i usuwaniem skutków klęsk żywiołowych i ekologicznych oraz ratownictwa specjalistycznego. Prace były oceniane w 5 grupach wiekowych. W etapie gminnym tego konkursu z naszej szkoły nagrodzono prace 17 uczniów. Gratulujemy!

• Obchody pierwszego dnia wiosny

• 25.03.2024
        • Ubrani w wiosenne kolory: zielony, żółty, pomarańczowy przygotowaliśmy warzywno - owocowe przekąski, spaliliśmy Marzannę i wcale nie poszliśmy na wagary, bo w naszej szkole jest wspaniale!
          Dzieci z oddziału przedszkolnego szukały jajek ukrytych na terenie wokół szkoły.

• Rekrutacja 2024/2025
        • Spotkania z policjantami

• 11.03.2024
        • Przedszkolaki i uczniowie klas II - III mieli możliwość spotkania z policjantami. Dokładnie przyjrzeli się umundurowaniu, wyposażeniu oraz zasiedli za kierownicą radiowozu. Uczniowie klas V - VIII wysłuchali prelekcji na temat hejtu w internecie.

• NA BASENIE

• 25.02.2024
        • Decyzją organu prowadzącego naszą szkołę-Stowarzyszenia Przyjaciół Szkoły "A Teraz My", wszyscy uczniowie mają okazję nauczyć się pływać. Od lutego w ramach dodatkowych 2 lekcji wychowania fizycznego jeżdzimy na basen w Brzezinach. Wyjazdy są bezpłatne dla uczniów i przynoszą im dużo radości.

• WIZYTA W SALI ZABAW

• 25.02.2024
        • Dzieci z oddziału przedszkolnego wspólnie z kolegami z  klasy 2 i 3  aktywnie spędzili czas w sali zabaw
          w Skierniewicach.

• Warsztaty sensoryczne

• 22.02.2024
        • 19 lutego w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty sensoryczne. Przedszkolaki wcieliły się w rolę małych odkrywców i własnoręcznie przygotowały masę slime. Z ogromną radością dzieci uczestniczyły w szalonej podróży do barwnego świata chemicznego doświadczenia. Wszyscy, pod okiem animatora przystąpili do produkcji własnych, ciągnących się „glutków” w ulubionym kolorze. Każde dziecko wykonany przez siebie slime mogło zabrać do domu, by kontynuować tam zabawę.

• Zabawa ostatkowa i walentynki

• 18.02.2024
        • Tradycją jest, że w ostatni dzień karnawału odbywa się bal maskowy. Kreatywność nie ma granic. Była również poczta walentynkowa - w roli listonosza przynoszącego tylko dobre wiadomośći - Pani Dyrektor. Zapraszamy do obejrzenia galerii.

• Wolontariat na rzecz zwierząt

• 18.02.2024
        • Nie od dziś wiadomo, że naszym uczniom nieobce jest pomaganie. Równie chętnie spieszą z pomocą finansową jak i rzeczową. Tym razem pani Dorota zawiozła dary dla zwierząt przebywających w schronisku w Pamiętnej. Dziękujemy wszystkim darczyńcom!

• Dzień Babci i Dziadka i zabawa choinkowa

• 01.02.2024
        • W ostatni dzień przed feriami zorganizowaliśmy urooczyste obchody Dnia Babci i Dziadka i zabawę choinkową. Przybyło mnóstwo gości bliskich naszym sercom. Było miło, serdecznie i karnawałowo.

• Wyniki Plebiscytu "PODSTAWOWA SZKOŁA ROKU 2024"

• 13.01.2024
        • 12 stycznia otrzmaliśmy oficjalne wyniki Plebiscytu "PODSTAWOWA SZKOŁA ROKU 2024", ogłoszonego przez portal WaszaEdukacja.pl, w którym braliśmy udział.
          Dzięki Waszemu zaangażowaniu zajęliśmy 3 miejsce w województwie łódzkim oraz 1 miejsce w powiecie brzezińskim w kategorii szkół podstawowych. Oddano na nas 1221 głosów. Dziękujemy za dowód sympatii
          i uznania dla naszej szkoły. Jest to dla nas ogromne wyróżnienie oraz zobowiązanie do dalszego doskonalenia.
           Serdecznie dziękujemy za wszystkie oddane głosy.

• WARSZTATY MYDEŁKOWE

• 13.01.2024
        • Dzieci z oddziału przedszkolnego i z klas II-III poznawały tajniki tworzenia mydełek. Same komponowały kształt, zawartość i zapach mydełek glicerynowych. Wielozmysłowa aktywność  umożliwiła poszerzanie ich doświadczeń. Pamiętano także  o przypomnieniu   podstawowych zasad utrzymywania higieny rąk i ciała.

• Grupa rekonstrukcyjna

• 10.01.2024
        • Znów mieliśmy okazję uczestniczyć w żywej lekcji historii. Panowie z grupy rekonstrukcyjnej "Rekonstrukto" opowiadali o rozbiorach Polski, czasach zaborów i powstaniach. Prezentowali umundurowanie i broń z powstania styczniowego z 1863 roku.