WARSZTATY MYDEŁKOWE
- 13.01.2024
Dzieci z oddziału przedszkolnego i z klas II-III poznawały tajniki tworzenia mydełek. Same komponowały kształt, zawartość i zapach mydełek glicerynowych. Wielozmysłowa aktywność umożliwiła poszerzanie ich doświadczeń. Pamiętano także o przypomnieniu podstawowych zasad utrzymywania higieny rąk i ciała.
4
ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE
- 21.12.2023
Świąt błogosławionych, prawdziwie świątecznych - ciepłych w sercu, zimnychna zewnątrz, wypełnionych radością i miłością, niosących spokój i odpoczynek. Nowego Roku spełniającego wszelkie marzenia, pełnego optymizmu, pokoju, wiary, szczęścia i powodzenia życzą:
Dyrektor, Rada Pedagogiczna i Uczniowie Szkoły Podstawowej im Wł. St. Reymonta w Przyłęku Dużym
--
CO SŁYCHAĆ W KLASIE 2?-WARSZTATY ŚWIĄTECZNE
- 19.12.2023
Przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia coraz bliżej, więc nie mogło zabrąknąć świątecznych warsztatów w naszej szkole. Uczniowie klasy 2 zaprosili rodziców oraz dzieci ze świetlicy szkolnej do wspólnego wykonania pięknych stroików świątecznych.
4
SPOTKANIE Z FARMACEUTKĄ I WIEWIÓRKĄ DOZIĄ
- 15.12.2023
- 19
15 grudnia dzieci z oddzialu przedszkolnego oraz uczniów klasy 2 i 3 odwiedziła Pani Agnieszka - farmaceutka z Apteki DOZ, wraz z wiewiórką Dozią. Pani Agnieszka opowiedziała na czym polega pracy farmaceuty i przygotowała z dziećmi maść. Na zakończenie wszyscy otrzymali upominki.
WARSZTATY PROFILAKTYCZNE
- 12.12.2023
Realizując zadania planu wychowawczo-profilaktycznego zorganizowaliśmy warsztaty dla uczniów. Tematyka została wybrana przez samych uczniów i dotyczyła:
- kl.0-Uzależnienie od Internetu, telefonu komórkowego, gier komputerowych
- kl. II-III- Integracja- jak budować dobre relacje z rówieśnikami
- kl. V-VI-Uzależnienie od Internetu, telefonu komórkowego, gier komputerowych
i portali społecznościowych
Integracja- jak budować dobre relacje z rówieśnikami - Kl. VII-VIII- Stres –umiejętność radzenia sobie z trudnymi emocjami
Techniki aktywnej nauki-wiemy jak się uczyć
Zajęcia prowadzone były przez trenera Polskiego Centrum Profilaktyki z Krakowa-p. Joannę Konieczną Krzyżaniak i finansowane dzięki Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Rogowie.
Tematyka warsztatów była zgodna z zalecaniami Ministerstwa Edukacji i Nauki na rok szkolny 2023/2024 oraz
z „Gminnym programem profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych oraz przeciwdziałania narkomanii Gminy Rogów na lata 2022-2025”.3
Wycieczka do Warszawy
- 11.12.2023
- 30
Tegoroczny wyjazd do Warszawy był pełen atrakcji. Na Powązkach złożyliśmy kwiaty i zapaliliśmy znicz na grobie Patrona szkoły w rocznicę jego śmierci. Spacerując po Krakowskim Przedmieściu, weszliśmy do kościoła św. Krzyża, w którym znajduje się serce Reymonta i widzieliśmy pomnik Mikołaja Kopernika, o którym niektórzy z nas czytali w książce "Kamienie na szaniec". Na Placu Piłsudskiego widzieliśmy zmianę warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Na Starym Mieście podziwialiśmy urokliwe kamienice i pomnik Syrenki. W Muzeum Powstania Warszawskiego widzieliśmy okrucieństwo wojny. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.
Mikołajki 2023
- 07.12.2023
- 19
Mali i duzi uczcili dzisiaj imieniny Mikołaja - świętego, który słynął z dobroczynności. Mikołaj we własnej osobie zaszczycił nas swoją obecnością. Były prezenty, poczęstunki, wspólne zdjęcia i serdeczności. Na szkolnym korytarzu stanęła piękna choinka udekorowana ozdobami wykonanymi przez uczniów. Zawisły na niej także dwa anioły, które otrzymaliśmy od dzieci z domu dziecka w Strobowie. Wszędzie unosi się jeszcze zapach niedawno robionych pierników. Czuć, że zbliżają się Święta Bożego Narodzenia.
Z wizytą w domu dziecka w Strobowie
- 07.12.2023
- 11
Dzień wolontariusza spędziliśmy pracowicie. Zbierane przez miesiąc słodycze spakowaliśmy i zawieźliśmy do domu dziecka w Strobowie, w którym mieszka 29 dzieci. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w akcję i przyczynili się do uszczęśliwienia rówieśników. Więcej radości jest w dawaniu niż w braniu.
WRÓŻBY ANDRZEJKOWE
- 03.12.2023
Piątek w naszej szkole przebiegał pod hasłem wróżb i zabaw andrzejkowych, a to dzięki Samorządowi Uczniowskiemu. Każdy uczestnik andrzejkowych szaleństw z niecierpliwością przekłuwał papierowe serce, aby odczytać imię swojej sympatii, losował magiczne bileciki z nazwami zawodów przyszłości, szukał swojej szczęśliwej liczby, poznawał znaczenie swojego ulubionego koloru. Katalog wróżb był obszerny i bogaty, a każdy pragnął wywróżyć sobie coś wyjątkowego.
Według dawnych wierzeń, noc świętego Andrzeja miała moc magiczną, pozwalającą zerknąć przez ramię w przyszłość. Dzisiaj Andrzejki to przede wszystkim zabawa. Mało kto wierzy w moc wróżb, które współcześnie przybrały formę dodatku do tanecznych zabaw. Są jednak tacy, dla których andrzejkowe wróżby to przede wszystkim tradycja. Zabawy i wróżby andrzejkowe odbywają się niemal w całej Europie. Jedna z legend głosi, że zapoczątkowały je praktyki stosowane w starożytnej Grecji. Dzień ten przypada na końcu lub na początku roku liturgicznego. Andrzejki są specjalną okazją do zorganizowania ostatnich hucznych zabaw przed rozpoczynającym się adwentem.
16
Archiwum Aktualności