• Ranczo Agrobanda

• 23.06.2023
        • Dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klas I i II wraz z opiekunami wspaniale bawili się. Ranczo Agrobanda - wspaniałe miejsce, miła atmosfera, profesjonalne podejście.🙂 POLECAMY ! DZIĘKUJEMY

• KLASA I POZNAJE ROGÓW

•

Wycieczka rowerowa uczniów klasy I wraz z opiekunami. Odkrywaliśmy piękno okolicy i gminy. W plenerze odbyliśmy lekcję przyrody. Oglądaliśmy rośliny. Doskonaliliśmy jazdę na rowerze i rozmawialiśmy o bezpieczeństwie na drodze. Jedliśmy pyszne lody. Snuliśmy wspólne plany na najbliższy rok i świetnie się bawiliśmy.

• WYSTĘPY DLA SENIORÓW

• 23.06.2023
        • W dniu 12 maja 2023 roku w Gminnej Bibliotece Publicznej w Rogowie odbyła się wyjątkowa uroczystość z okazji 50. rocznicy istnienia Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów odział w Rogowie. Było to ważne wydarzenie, które zgromadziło wiele osób, zaangażowanych w sprawy emerytów i rencistów.W czasie spotkania wystąpili uczniowie naszej szkoły prezentując różnorodne utwory w języku polskim i angielskim.

• Mobilne Laboratoria Przyszłości

• 06.06.2023
        • 1 czerwca 2023 r. do naszej szkoły zawitało Mobilne Laboratorium Przyszłości.

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech
          w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Jej celem jest wsparcie szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. Kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). Projekt zakłada unowocześnienie szkół tak, aby zajęcia prowadzone były w angażujący i ciekawy dla uczniów sposób. Lekcje mają także pomagać w odkrywaniu talentów.

Nasi uczniowie w kilku grupach uczestniczyli w zajęciach min. z zakresu druku 3D, sztucznej inteligencji, sieci neuronowych, gogli VR, robotów Photon, długopisów 3D. Były one naprawdę ciekawe i bardzo się uczniom podobały. Przygotowały także- to kolejny cel projektu-do korzystania z zakupionej drukarki 3D. Będzie ona niewątpliwie atrakcją w przyszłym roku szkolnym.

• Dzień pełen wrażeń

• 01.06.2023
        • Dzieciństwo spędzane w naszej szkole to niezwykła frajda. Dziś czekały na nas od rana niesamowite atrakcje. Była językowa gra terenowa polegająca na znalezieniu skarbu, zajęcia z robotyki i nowoczesnych technologii w ramach projektu "Laboratoria Przyszłości", gry i zabawy na boisku, bańki mydlane, balony, prezenty a ponadto: popcorn, lody, napoje i inne smakołyki. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

• Wesoło w oddziale przedszkolnym!

• 31.05.2023
        • Lila,Oskar, Natalka i Nadia wystąpili przed najmłodszą publicznością naszej szkoły.Występ nagrodzono wielkimi brawami oraz wspaniałymi nagrodami. Odbyła ię również zabawa taneczna z udziałem bohaterów przedstawienia. Wszyscy wspaniałe się bawili!

• Piknik rodzinny 2023 r.

• 29.05.2023
        • Tegoroczny piknik odbył się 27 maja 2023 r. pod hasłem "Z rodziną bawię się najlepiej". Jak co roku nie zabrakło atrakcji w postaci loterii fantowej, zawodów, pokazów starżackich, dmuchanego placu zabaw, malowania twarzy, meczu dzieci kontra dorośli, pyszności z grilla i słodkiego co nieco. Animatorem wspaniałych zabaw i rozgrywek był pan Michał Będkowski, któremu dziękujemy za zaangażowanie. Serdeczne podziękowania składamy również rodzicom, członkom Stowarzyszenia "A Teraz My" i nauczycielom za ogrom pracy i poświęcony czas, by wszyscy mogli miło spędzić tę słoneczną sobotę.

• Wycieczka rowerowa

• 23.05.2023
        • Uczniowie klasy VI 19 maja 2023 r. odbyli wycieczkę rowerową do Lipiec Reymontowskich. Zwiedzali Muzeum Regionalne, Muzeum Kolejnictwa i Galerię Staroci. Poznali dziedzictwo naszego regionu i miejsca ukochane przez Partona naszej szkoły - Władysława Stanisława Reymonta.

• Wycieczka uczniów klas IV, V, VI do Koluszek

• 17.05.2023
        • Był piękny, słoneczny dzień...

16 maja 2023 r. uczniowie klas IV - VI pojechali pociągiem do Koluszek. Tam w pizzerii "Polano" uczestniczyli w warsztatach kulinarnych, podczas których wszyscy własnoręcznie wykonali dla siebie pizzę, a następnie ze smakiem ją zjedli. A po uczcie dla ciała nastąpiła uczta dla ducha - wizyta w księgarni "Skład Główny". Tam poznali historię komiksu, sami projektowali plansze komiksowe i zakupili książki odpowiadające ich upodobaniom. Bardzo się cieszymy, że w naszej szkole panuje moda na czytanie.

• Na galowo

• 10.05.2023
        • Imieniny maja obchodziliśmy tym razem "na galowo". Był to dzień, w którym odbył się również apel z okazji 232. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

• Wizyta w teatrze

• 10.05.2023
        • Dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie z klas I i II (niektórzy po raz pierwszy w życiu) byli na przedstawieniu pt. "Czerwony Kapturek" wystawianym na scenie w CEKiS w Skierniewicach. Z przejęciem oglądali przedstawienie, a później długo dzielili się wrażeniami.

• Pokazy chemiczno - fizyczne

• 26.04.2023
        • Świat wokół nas jest pełen zadziwiających zjawisk. Dzięki popularyzatorom nauki z grupy "Zaelektryzowani" poznaliśmy dziś kilka faktów z dziedziny fizyki i chemii. Było wybuchowo! Dziękujemy!

• #SprzątamyDlaPolski

• 21.04.2023
        • Po raz kolejny braliśmy udział w akcji #SprzątamyDlaPolski. Uczniowie wraz z nauczycielami porządkowali najbliższy teren- oddział przedszkolny i klasy młodsze- otoczenie szkoły, starsi uczniowie- teren przy drogach do lasu. Jak za każdym razem zebraliśmy dużo śmieci.Bierzcie z nas przykład!   A po pracy było ognisko i kiełbaski!

• #SprzątamyDlaPolski

• 19.04.2023
        • Zapraszamy do udziału w 5. edycji akcji #SprzątamyDlaPolski!

21 kwietnia 2023 roku w całej Polsce odbędzie się akcja sprzątania lasów i pobliskich terenów zielonych.

Pamiętajmy, że troska o klimat i środowisko jest jednym z elementów współczesnego patriotyzmu .

Bierzemy udział w akcji od pierwszej edycji. Dołącz do nas!